Jēkabpils slimnīcas un Rotari sekmīgā sadarbība

Projekta realizācijā tika iesaistīti Zviedrijas un Latvijas Rotary klubi, Rotary fonds un Jēkabpils pašvaldība. 

Rotari kustība kopš saviem pirmsākumiem ir plaši pazīstama ar saviem labdarības projektiem. Šādu projektu ir tūkstošiem. Lielākais,  sabedrībai zināmais, projekts tiek realizēts Āfrikas valstīs poliomielīta izskaušanai. Arī Jēkabpils Reģionālajai slimnīcai ir veicies ar draugiem rotariešiem

2016.gadā tika realizēts Rotary Global Grant projekts Jēkabpils slimnīcas Perinatālās aprūpes centram. Projekta realizācijā tika iesaistīti Zviedrijas un Latvijas Rotari klubi, Rotari fonds un Jēkabpils pašvaldība. Projekta gaitā tika savākti līdzekļi 35463.84 EUR apmērā. Par šiem līdzekļiem tika iegādāta jauna moderna aparatūra Perinatālajam centram – augstfrekvences mākslīgās plaušu ventilācijas aparāts īpaši smagi slimiem jaundzimušajiem, elektroencefalogrāfijas modulis pacienta vitālo funkciju monitoram, fototerapijas lampa un divi speciāli želejas matrači jaundzimušajiem. Šīs iekārtas būtiski paaugstināja slimo jaundzimušo bērniņu medicīniskās aprūpes kvalitāti. Lai šis projekts notiktu Jēkabpilī, mums jāpateicas dakterei Ilonai Vārpai, kura ieteica Bērnu slimnīcā realizējamā projekta otro kārtu veikt Jēkabpils Perinatālajā centrā. Šī projekta realizācija laikā mēs tuvāk iepazinām projekta vadītājus Anders Svenssson no Rotari kluba Lindesberg, Zviedrijā un Rotari klubu Rīgā. Sadarbības gaitā mums izdevās pārliecināt rotariešus, ka būtu ļoti nepieciešams šo lielisko aizsākumu pabeigt, uzlabojot mātes un bērna aprūpi kopumā. Pārrunu rezultātā iesaistītie Rotari klubi nolēma uzsākto turpināt. 2017.gadā  Anders Svensson un Rīgas Rotary kluba vadībā tika uzsākts un skmīgi realizēts jauns projekts Jēkabpils slimnīcas dzemdību nodaļas modernizēšanai. Šajā projektā tika iesaistīti Rotari klubi Zviedrijā – Arboga, Degerfors, Fellingsbro, Filipstad, Hallefors-Grythyttan, Karlskoga-Nobel, Lindesberg, Nora, Monsteras, Hallsberg, Kalmar, Latvijā – Rīga, Rīga-Rīdzene, Jēkabpils, Lietuvā - Rokiški, Nīderlandē – The Hague-Metropolitain, Amerikas Savienotajās Valstīs – North West Oklahoma City, kā rezultātā projekts kļuva patiesi internacionāls. Tā rezultātā lielāks kļuva atbalsts no Rotari fonda un Jēkabpils pašvaldības.

Šī projekta rezultātā tika iegūti līdzekļi 116 000 USD apmērā.

Par šiem līdzekļiem tiks iegādāts aprīkojums Jēkabpils slimnīcas dzemdību nodaļai – trīs intensīvās terapijas funkcionālās gultas māmiņām pēc spinālās anestēzijas, augļa sirdsdarbības monitors ar iespēju monitorēt dvīnīšus, fototerapijas lampa, ultrasonogrāfs dzemdību norises kontrolei, jaundzimušo vitālo funkciju monitors, mākslīgās plaušu ventilācijas iekārta, jaundzimušo inkubators, audiometrs jaundzimušo dzirdes izvērtēšanai. Iekārtas slimnīcā ir piegādātas un darbojas nodaļās.

Šo abu projektu rezultātā ir panākts komplekss risinājums mātes un bērna veselības aprūpes kvalitātes uzlabošanai, īpaši ņemot vērā, ka augsta riska grūtnieces un slimi, neiznesti jaundzimušie Jēkabpis slimnīcas dzemdību nodaļā un Perinatālās aprūpes centrā tiek aprūpēti no visas Latgales un daļēji Vidzemes reģiona.