Otrdien, 22.maijā Jēkabpils reģionālajā  slimnīcā notika projekta “R10 Latvia 100 Jekabpils Hospital Maternity” noslēguma svinīgais pasākums. Kopā atzīmējām veiksmīgu šī nozīmīgā starptautiskā projekta noslēgumu un Latvijas 100 gadu jubileju! Projekta ietvaros Jēkabpils slimnīcas dzemdību nodaļai tika piegādāta aparatūra par kopējo summu 116,355,00 USD vai 98,902,00 EUR (no kuriem EUR 80'000 ir Rotary kluba ziedojums ar pašvaldības līdzfinansējumu 10% apmērā).  


SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” saņēma Rotari dāvinājumu – iekārtas Dzemdību nodaļai, kas tika īstenots Rotari klubu Global Grant projekta ietvaros - “R 10 Latvija 100 Jēkabpils slimnīcas dzemdību nodaļa” nr.GG 1759820. Vadošie partneri šajā projektā ir Anders Svensson no Zviedrijas pilsētas Lindesberg Rotari kluba, Rīgas Rotari klubs un Jēkabpils pašvaldība.

Projektā piedalījās zviedru klubi: Arboga, Degerfors, Fellingsbro, Filipstad, Hällefors-Grythyttan, Karlskoga-Nobel, Lindesberg, Nora, Mönsterås, Hallsberg, Kalmar, kā arī klubi: Jēkabpils, Riga Ridzene, Riga, Rokiskis (Lietuva), The Hague Metropolitan (Nīderlande), North West Oklahoma City (ASV), sadarbībā ar Jēkabpils reģionālo slimnīcu, Jēkabpils pašvaldību un 3 apgabaliem.

Par šiem līdzekļiem tika iegādātas iekārtas astoņās pozīcijās. Projekta ietvaros Jēkabpils slimnīcai tika piegādāts jaundzimušo kardiotokogrāfs, ar kuru iespējams uzraudzīt jeb monitorēt bērniņa sirdsdarbību māmiņas grūtniecības periodā un dzemdību laikā, turklāt šī iekārta dod iespēju monitorēt arī dvīņu attīstību. Tika piegādāta arī fototerapijas lampa, kas nepieciešama gadījumos, kad pēc dzemdībām bērniņiem novērota ta dēvētā dzelte, ar šo lampu iespējams risināt šo problemu. Atvesta arī ultrasonogrāfijas iekārta, ar kuru var izvērtēt jaundzimušo stāvokli gan grūtniecības peiodā, gan dzemdību procesā. Saņemta arī mākslīgās plaušu ventilācijas iekārta un jaundzimušo inkubators. Tika piegādātas arī trīs funkcionālās gultas pēcdzemdību rehabilitācijai.

"Rotary klubs kopā ar pašvaldību ir ieguldījis mūsu bērnu veselībā diezgan nopietnus līdzekļus, lai mūsu bērni būtu veseli un piedzimtu jau veseli", stāsta Jēkabpils mērs Raivis Ragainis.

....................................................................................................................................................................................................................................

Rotary ir organizācija, kas visā pasaulē vieno ap 1,2 miljoniem uzņēmēju un citu profesiju pārstāvju. Rotary biedri īsteno dažādus palīdzības projektus, atbalsta augstus profesionālās ētikas principus un veicina mieru un labu gribu visā pasaulē. Rotary organizācijas moto ir „Pašaizliedzīgi kalpot”.

Rotary organizācijas kodols ir klubi, kas pulcējas reizi nedēļā un apvieno noteiktā ģeogrāfiskā teritorijā dzīvojošus biedrus. Šobrīd vairāk nekā 200 pasaules valstīs un reģionos darbojas ap 35 000 klubu, kurus vieno kopīgi ideāli, mērķi un ētiskās vērtības.....................................................................................................................................................................................................................................

Liels paldies Jēkabpils mūzikas skolas audzēkņiem un pedagogiem par izcilu koncertu par godu mūsu viesiem!